Rozvrh      Suplování      Bakaláři      Intranet

 Projekt Hrdá škola

„Hrdá škola“ = naše škola

Jste hrdí na svoji školu? Slyšeli jste už o projektu „Hrdá škola“? Pokud převažují odpovědi „NE“, tak je na čase to změnit. Zkusme se proto zapojit do zmiňovaného projektu a ze stereotypu školních dní učiňme zábavu. Navíc, když se nám poštěstí, tak na konci školního roku budeme mít možnost vyhrát super ceny.

Již 15. listopadu jsme společně oslavili „Den školy“.

Školní budovu (odborná škola) jsme oblékli do podzimního hávu. Vyzdobili jsme prostor před hlavním vchodem, chodby a vitríny (podzimní dekorace – šípek, kaštany, ořechy, mahon, usušené stonky z venkovního asparagusu či lilií). K tomu nám výrazně přispěla pomoc paní asistentky Vladislavy Mikešové. Paní učitelka Marcela Ernestová se zaměřila na výzdobu nástěnek erby tříd prvního ročníku a zorganizovala mezitřídní soutěž O nejoriginálnější třídní erb. Hlasovali zaměstnanci školy. Abychom se na škole cítili jako doma, zhotovili nám naši truhláři knihovničku, u které může kdokoliv strávit chvilku s časopisem či knížkou v ruce. A na pohodlných křesílkách.

Třída 2.B se podívala tam, kam přijde málokdo. Na školní střechu. A vyzdobeni vlčími máky (Poppy day) jsme poslali veselé balonky na školní zahradu. V přízemí školy jsme instalovali nástěnku, tzv. vzkazovníkovou. Už víme, kdo se komu líbí, co by si přál – třeba od pana školníka. Nabyli jsme s kolegy dojmu, že se žáci zapojili s chutí. Určitě hodnotí školní život jako pestřejší a zajímavější.

Těšíme se na prosincové DOBRÉ SKUTKY.

Vše jsme zdokumentovali, snad se budou fotky líbit.

Podpůrný tým Hrdé školy – 15. 11. 2017 – Den školy
Marcela Ernestová - jazykové zpracování, hlavní motivační podpora
Vladislava Mikešová – asistentka chlapce s Aspergerovým syndromem
Josef Lhoťan – fotodokumentace
Věra Ondráčková – asistentka ředitele

Když už jsme se do toho vpravili, budeme vesele pokračovat dál, a to 1. – 31. prosince. Tato doba předvánoční, doba adventní, vánoční nás přímo nabádá k tomu, abychom kolem sebe šířili klid, lásku a porozumění. Pomozme proto těm, kteří neměli takové štěstí jako my. Vykonejme dobré skutky. Nabízí se nám mnoho možností – uspořádat sbírku pro opuštěné pejsky a kočičky v útulcích, připravit mikulášské překvapení či kouzelné Vánoce pro seniory v domovech důchodců nebo děti v dětských domovech.

Milujete tepláky? A není škoda, že se toto pohodlné oblečení do školy příliš nehodí? Na druhou stranu, kdo to říká? Buďme tak trochu „rebelové“ a 16. ledna přijďme do školy ukázat své nejoblíbenější tepláky.

„Leden bílý, pole sílí“. Možná vás bílá nudí a chtělo by to trošku změnu. Co říkáte? Pokud souhlasíte, pak si do diáře zaškrtněte týden od 12. – 16. února, který označíme jako „barevný týden“. V pondělí se oblékneme do ohnivé barvy - červené, druhý den pro změnu do žluté. Modrá je dobrá, pro středu jako dělaná. Čtvrtek černou barvu značí, nikoli jako smutek, ale jako barvu univerzální a elegantní. V pátek je však všech „bláznů svátek“ a my budeme bláznivě duhoví. Fantazii se meze nekladou. Čím originálnější kombinaci zvolíte, tím lépe. I kdyby měla být třeba jen každá ponožka jiná.

Co je za den 28. března? Ano, správně, „Den učitelů“! Zkusme učitelům říci, za co si jich vážíme, zanechme jim vzkaz. Na dveře kabinetů, nástěnku umístíme obálku na vzkazy či svými poděkováními jejich dveře rovnou polepíme (barevné lepící papírky určitě znáte). Čím originálnější, tím lepší. Určitě jsou mezi vámi ti, co mají „básnické střevo“, výtvarný talent apod.

Uklízení je nuda, to se ví, ale 23. dubna je „Den země“, tak ukliďme školu a její okolí. Odměnou nám může být nejen dobrý pocit, ale také pobyt v příjemném prostředí.

Milí maturanti, také na vás se myslelo. Než opustíte lavice školy a rozletíte se do světa, tak ještě předtím si pořádně užijte poslední den školy a s ním spojené „poslední zvonění“. Uspořádejte tuto akci ve velkém stylu – např. nějaké zábavné pásmo pro své spolužáky, učitele. Ukažte, že i maturita přináší spoustu legrace.

A jsme skoro na konci školního roku. 13. června se už v myšlenkách těšíme na prázdniny, zážitky, brigády, ale i ve škole můžeme ještě zažít něco neobvyklého. Uspořádejme „Den hudby“, kdy školní rozhlas lze použít i k něčemu jinému, než jen ke školnímu hlášení. Sestavte si ten nejlepší playlist pro školní přestávky, vyberte mezi sebou spolužáka za DJ a nudit se rozhodně nebudete.

Další informace o projektu získáte na https://schoolsunited.cz/projekt-hrda-skola a nebo se přidejte na facebook, ať vám žádná událost neunikne.

Seznam akcí

Pravidla soutěže


Zřizovatel:


tel. 326 330 491, fax. 326 330 447
skola@odbskmb.cz

Kontaktní adresa

Střední odborná škola a Střední odborné učiliště,
Mladá Boleslav, Jičínská 762
se sídlem Jičínská 762, 293 01 Mladá Boleslav