Rozvrh      Suplování      Bakaláři      Intranet

 Projekt Hrdá školaHalloween v režii studentů

V letošním roce se naši studenti na tento čí dál více oblíbený americký svátek mezi mladými lidmi začali s chutí a pílí připravovat už týden dopředu. V hodinách humanitních předmětů si společnými silami vyrobili závěsné duchy a následně i vydlabali dýně. V samotný den se v ranních hodinách namaskovali, oblékli do různorodých kostýmů, vyzdobili si prostranství před hlavním vchodem školy a následovalo společné focení a soutěž o nejoriginálnější halloweenský kostým. Vítězem soutěže se stal student druhého ročníku, který překvapil svým do detailu propracovaným modelem „oživlé mrtvoly ženského pohlaví“. I učitelé nezůstali s kostýmy pozadu a své studenty s chutí podpořili. Uvolněná atmosféra, dobrá nálada, úsměv na tváři, to jsou slova, která charakterizují den 31. října 2018. Už nyní se těšíme na další ročník Halloweenu na školách!

Fotografie

Sváteční den 22. listopad 2018

Hrdá škola pokračuje. Druhým úkolem v tomto projektu bylo přijít do školy ve svátečním oblečení. To není jen tak. Vytahané mikiny, roztřepané džíny, nedostatek látky na kolenou a jiných částech našeho těla… prostě pohodlné oblečení nejen pro mladé se na tuto příležitost opravdu nehodilo. Třída první L byla zastoupena ve svátečním asi nejvíce. Našli se ale i další příznivci společenského oblečení a ani naši pedagogové nezklamali. A najednou mladý člověk zjišťuje, že se v obleku prostě nedá chovat tak, jako v civilu. Že ani „odvázanější“ mluva prostě ke košili s motýlkem či hezkým šatům našich děvčat nepatří. Inu, je zapotřebí společensky vychovávat. Ladislav Špaček, mistr etikety, by z těch, kdo přišli ve svátečním, měl jistě radost. Jako raritu přidáváme fotografii 3 sourozenců, kteří studují na naší škole. Nejmladší Martin, starší Eliška a „mazák“ Láďa. Ale že je to krásné podívání!

Fotografie

TEPLÁKOVÝ DEN

V dobách minulých se o teplácích uvažovalo jako o oděvu ryze sportovním. Nebylo patřičné, aby v nich chodili lidé nakupovat, jezdili na výlety anebo se pohybovali prostě tzv. „venku“. Dnes se setkáváme s tepláky nejrůznějších střihů, rozměrů, značek či barev. Na naší škole využilo možnosti přijít opravdu v pohodlném oblečení cca 20 lidí, včetně několika mála vyučujících. I přesto se nám pózování před naším fotografem líbilo a pohodlí tohoto oblečení jsme si někteří užili celý den. Doufejme, že další akce bude už ve větším počtu.

Fotografie

Barevný týden na naší škole

Tentokrát nemůžeme říci, která barva je ta „nej“, ale přece jenom zřejmě vede modrá a v těšném závěsu za ní, k našemu překvapení, zelená. Ostatně, fotka i barva se mi líbí nejvíce. Náš život je se všemi radostmi, zážitky i starostmi pestrý, ne tak zájem o pestré oblečení. Červená barva (zaplaťbůh) z našich životů jako téměř povinná zmizela, stejně tomu bylo v případě našich žáků. Černá je velmi oblíbená, u mladých, u dříve narozených také. Škoda jen, že se nepřipojilo podstatně více žáků či kolegů.

FotografieZřizovatel:


tel. 326 330 491, fax. 326 330 447
skola@odbskmb.cz

Kontaktní adresa

Střední odborná škola a Střední odborné učiliště,
Mladá Boleslav, Jičínská 762
se sídlem Jičínská 762, 293 01 Mladá Boleslav

Informační povinnost GDPR