Rozvrh      Suplování      Bakaláři      Intranet

 Projekt Hrdá škola

„Hrdá škola“ = naše škola

Jste hrdí na svoji školu? Slyšeli jste už o projektu „Hrdá škola“? Pokud převažují odpovědi „NE“, tak je na čase to změnit. Zkusme se proto zapojit do zmiňovaného projektu a ze stereotypu školních dní učiňme zábavu. Navíc, když se nám poštěstí, tak na konci školního roku budeme mít možnost vyhrát super ceny.

Již 15. listopadu jsme společně oslavili „Den školy“.

Školní budovu (odborná škola) jsme oblékli do podzimního hávu. Vyzdobili jsme prostor před hlavním vchodem, chodby a vitríny (podzimní dekorace – šípek, kaštany, ořechy, mahon, usušené stonky z venkovního asparagusu či lilií). K tomu nám výrazně přispěla pomoc paní asistentky Vladislavy Mikešové. Paní učitelka Marcela Ernestová se zaměřila na výzdobu nástěnek erby tříd prvního ročníku a zorganizovala mezitřídní soutěž O nejoriginálnější třídní erb. Hlasovali zaměstnanci školy. Abychom se na škole cítili jako doma, zhotovili nám naši truhláři knihovničku, u které může kdokoliv strávit chvilku s časopisem či knížkou v ruce. A na pohodlných křesílkách.

Třída 2.B se podívala tam, kam přijde málokdo. Na školní střechu. A vyzdobeni vlčími máky (Poppy day) jsme poslali veselé balonky na školní zahradu. V přízemí školy jsme instalovali nástěnku, tzv. vzkazovníkovou. Už víme, kdo se komu líbí, co by si přál – třeba od pana školníka. Nabyli jsme s kolegy dojmu, že se žáci zapojili s chutí. Určitě hodnotí školní život jako pestřejší a zajímavější.

Těšíme se na prosincové DOBRÉ SKUTKY.

Vše jsme zdokumentovali, snad se budou fotky líbit.

Podpůrný tým Hrdé školy – 15. 11. 2017 – Den školy
Marcela Ernestová - jazykové zpracování, hlavní motivační podpora
Vladislava Mikešová – asistentka chlapce s Aspergerovým syndromem
Josef Lhoťan – fotodokumentace
Věra Ondráčková – asistentka ředitele

prosinec ve znamení DOBRÉHO SKUTKU

Teplákový den

16. leden sice nebyl z hlediska naší novodobé historie hezkým dnem (zapálení se Jana Palacha), ale přesto jsme si po připomenutí tohoto odvážného studentova činu udělali setkání nás, kteří jsme vyměnili každodenní slavnostnější oblečení za pohodu. Za tepláky, botasky, teplákové bundy a sportovní trička. I když projekt Hrdá škola nebyl zřejmě zcela dobře pochopen (nevhodné chodit do školy v teplácích), ostatní jsme to pojali jako recesi, s trochou nadsázky srandu. Líbilo se nám, že školní život vybočil ze stereotypu a my jsme si připadali jako doma, v obýváku. Ke všemu ještě byl mrazivý a lehce zasněžený den, tak snad jsme měli sportovní oblečení ještě doladit teplými papučemi. V každém případě jsme si akci užili, zdálo se nám, že jsme uvolněnější a - což hlavně pro mladé dívky a ženy není zanedbatelné – SLUŠELO NÁM TO!

Fotografie

Barevný týden

Další, pro nás čtvrtou, akcí tohoto projektu byl BAREVNÝ TÝDEN. Přesně podle instrukcí jsme se „ohodili“ do příslušné barvy a hurá do školy. O hlavní přestávce nás kolega Josef Lhoťan či Vratislav Kozák vyfotili. Své snímky dodala i paní asistentka Vladislava Mikešová. Zajímavé bylo sledovat, jak se vytvořil i kroužek vyučujících, kteří nechtěli barvy pokazit. Stručně řečeno – bavilo nás to! Když se někdo nestihl vyfotit tzv. s proudem, pořídil ve škole fotku samostatně. To jsou ty, kde nás je méně. Některé pocházejí i z domova mládeže. Užili jsme si i dost legrace. Ze svých domovů a pracoven jsme poskytli třeba globus, knížky, žvýkačky, deštníky, balonky atp. Při černém dni jsme mezi sebou našli Muže v černém i mimozemšťana (díky nadšení naší paní asistentky), partička černě laděných vyučujících působí až trochu strašidelně. Černá barva byla osvěžena cedulkami s nápisy , které v sobě skrývají název barvy. Černá káva, skládka, Petr, svědomí, vdova, moře, jezero, čaj, puntík, oči, pasažér a další. Nejméně zastoupena byla barva žlutá. Duhový den hraje všemi barvami. Snažili jsme se připomenout barvy duhy, ale podařilo se nám to jen vzdáleně. V každém případě jsme barevný týden užili. Prostě se dělo něco, co narušilo každodenní stereotyp školní výuky.

Fotografie

Co je za den 28. března? Ano, správně, „Den učitelů“! Zkusme učitelům říci, za co si jich vážíme, zanechme jim vzkaz. Na dveře kabinetů, nástěnku umístíme obálku na vzkazy či svými poděkováními jejich dveře rovnou polepíme (barevné lepící papírky určitě znáte). Čím originálnější, tím lepší. Určitě jsou mezi vámi ti, co mají „básnické střevo“, výtvarný talent apod.

Uklízení je nuda, to se ví, ale 23. dubna je „Den země“, tak ukliďme školu a její okolí. Odměnou nám může být nejen dobrý pocit, ale také pobyt v příjemném prostředí.

Milí maturanti, také na vás se myslelo. Než opustíte lavice školy a rozletíte se do světa, tak ještě předtím si pořádně užijte poslední den školy a s ním spojené „poslední zvonění“. Uspořádejte tuto akci ve velkém stylu – např. nějaké zábavné pásmo pro své spolužáky, učitele. Ukažte, že i maturita přináší spoustu legrace.

A jsme skoro na konci školního roku. 13. června se už v myšlenkách těšíme na prázdniny, zážitky, brigády, ale i ve škole můžeme ještě zažít něco neobvyklého. Uspořádejme „Den hudby“, kdy školní rozhlas lze použít i k něčemu jinému, než jen ke školnímu hlášení. Sestavte si ten nejlepší playlist pro školní přestávky, vyberte mezi sebou spolužáka za DJ a nudit se rozhodně nebudete.

Další informace o projektu získáte na https://schoolsunited.cz/projekt-hrda-skola a nebo se přidejte na facebook, ať vám žádná událost neunikne.

Seznam akcí

Pravidla soutěže


Zřizovatel:


tel. 326 330 491, fax. 326 330 447
skola@odbskmb.cz

Kontaktní adresa

Střední odborná škola a Střední odborné učiliště,
Mladá Boleslav, Jičínská 762
se sídlem Jičínská 762, 293 01 Mladá Boleslav