Rozvrh      Suplování      Bakaláři      Intranet

 Projekt Hrdá škola

„Hrdá škola“ = naše škola

Jste hrdí na svoji školu? Slyšeli jste už o projektu „Hrdá škola“? Pokud převažují odpovědi „NE“, tak je na čase to změnit. Zkusme se proto zapojit do zmiňovaného projektu a ze stereotypu školních dní učiňme zábavu. Navíc, když se nám poštěstí, tak na konci školního roku budeme mít možnost vyhrát super ceny.

Již 15. listopadu jsme společně oslavili „Den školy“.

Školní budovu (odborná škola) jsme oblékli do podzimního hávu. Vyzdobili jsme prostor před hlavním vchodem, chodby a vitríny (podzimní dekorace – šípek, kaštany, ořechy, mahon, usušené stonky z venkovního asparagusu či lilií). K tomu nám výrazně přispěla pomoc paní asistentky Vladislavy Mikešové. Paní učitelka Marcela Ernestová se zaměřila na výzdobu nástěnek erby tříd prvního ročníku a zorganizovala mezitřídní soutěž O nejoriginálnější třídní erb. Hlasovali zaměstnanci školy. Abychom se na škole cítili jako doma, zhotovili nám naši truhláři knihovničku, u které může kdokoliv strávit chvilku s časopisem či knížkou v ruce. A na pohodlných křesílkách.

Třída 2.B se podívala tam, kam přijde málokdo. Na školní střechu. A vyzdobeni vlčími máky (Poppy day) jsme poslali veselé balonky na školní zahradu. V přízemí školy jsme instalovali nástěnku, tzv. vzkazovníkovou. Už víme, kdo se komu líbí, co by si přál – třeba od pana školníka. Nabyli jsme s kolegy dojmu, že se žáci zapojili s chutí. Určitě hodnotí školní život jako pestřejší a zajímavější.

Těšíme se na prosincové DOBRÉ SKUTKY.

Vše jsme zdokumentovali, snad se budou fotky líbit.

Podpůrný tým Hrdé školy – 15. 11. 2017 – Den školy
Marcela Ernestová - jazykové zpracování, hlavní motivační podpora
Vladislava Mikešová – asistentka chlapce s Aspergerovým syndromem
Josef Lhoťan – fotodokumentace
Věra Ondráčková – asistentka ředitele

prosinec ve znamení DOBRÉHO SKUTKU

Teplákový den

16. leden sice nebyl z hlediska naší novodobé historie hezkým dnem (zapálení se Jana Palacha), ale přesto jsme si po připomenutí tohoto odvážného studentova činu udělali setkání nás, kteří jsme vyměnili každodenní slavnostnější oblečení za pohodu. Za tepláky, botasky, teplákové bundy a sportovní trička. I když projekt Hrdá škola nebyl zřejmě zcela dobře pochopen (nevhodné chodit do školy v teplácích), ostatní jsme to pojali jako recesi, s trochou nadsázky srandu. Líbilo se nám, že školní život vybočil ze stereotypu a my jsme si připadali jako doma, v obýváku. Ke všemu ještě byl mrazivý a lehce zasněžený den, tak snad jsme měli sportovní oblečení ještě doladit teplými papučemi. V každém případě jsme si akci užili, zdálo se nám, že jsme uvolněnější a - což hlavně pro mladé dívky a ženy není zanedbatelné – SLUŠELO NÁM TO!

Fotografie

Barevný týden

Další, pro nás čtvrtou, akcí tohoto projektu byl BAREVNÝ TÝDEN. Přesně podle instrukcí jsme se „ohodili“ do příslušné barvy a hurá do školy. O hlavní přestávce nás kolega Josef Lhoťan či Vratislav Kozák vyfotili. Své snímky dodala i paní asistentka Vladislava Mikešová. Zajímavé bylo sledovat, jak se vytvořil i kroužek vyučujících, kteří nechtěli barvy pokazit. Stručně řečeno – bavilo nás to! Když se někdo nestihl vyfotit tzv. s proudem, pořídil ve škole fotku samostatně. To jsou ty, kde nás je méně. Některé pocházejí i z domova mládeže. Užili jsme si i dost legrace. Ze svých domovů a pracoven jsme poskytli třeba globus, knížky, žvýkačky, deštníky, balonky atp. Při černém dni jsme mezi sebou našli Muže v černém i mimozemšťana (díky nadšení naší paní asistentky), partička černě laděných vyučujících působí až trochu strašidelně. Černá barva byla osvěžena cedulkami s nápisy , které v sobě skrývají název barvy. Černá káva, skládka, Petr, svědomí, vdova, moře, jezero, čaj, puntík, oči, pasažér a další. Nejméně zastoupena byla barva žlutá. Duhový den hraje všemi barvami. Snažili jsme se připomenout barvy duhy, ale podařilo se nám to jen vzdáleně. V každém případě jsme barevný týden užili. Prostě se dělo něco, co narušilo každodenní stereotyp školní výuky.

Fotografie

Dalším úkolem projektu Hrdá škola byl Den učitelů. Jeho mezinárodní verze se sice slaví 5. října, ale Jan Ámos Komenský se narodil 28. března 1592, a proto v naší zemi připomenutí náročného učitelského údělu připadá na tento den. Při této příležitosti vyšel školní časopis Občasník, kde studenti zapsali výsledky ankety, jaký by podle nich učitel měl být. Úvodní stránka nepravidelného periodika byla věnována také osobnosti Učitele národů. Dívky jedné třídy přinesly své třídní učitelce kytičku se svou fotografií, chlapci zase čokoládu. Na společném setkání pedagogických pracovníků ve školní jídelně jsme si zapózovali s bustou Jana Ámose Komenského.

Fotografie

DEN ZEMĚ – 23.DUBNA 2018

Projekt Hrdá škola u nás na SOŠ a SOU, Jičínská 762, Mladá Boleslav VRCHOLÍ!!!
Na řadu předešlých akcí, které jsme s úspěchem a snad i hezkými pocity absolvovali, navázala dnešní BRIGÁDA. Máme krásný areál, který ale samozřejmě potřebuje čas od času větší zásah, prostě úklid a údržbu. Vymyslely jsme s kolegyněmi nárazový úklid na pondělní ráno. Účastnily se třídy 1.A, 2.A a 1.L. Pod vedením kolegyně Radky Herrmannové a za pomoci kolegyň Podlipné a Mikešové nám okolí školy „prokouklo“. Inu, většinou si za stav pořádku můžeme sami, a proto bychom měli přijmout zodpovědnost. Žáci zmíněných tříd vyplevelili záhonky osázené krokusy a tulipány – před hlavním vchodem do školní budovy. Jiní uklízeli nepořádek po těch, kteří stále nepochopili, že kouřit už není moderní. Hrabalo se, zametalo. Inu, nemusí to být celá naše země, nebo dokonce Země, ale drobnou pravidelnou prací, jak říkal Karel Čapek, si můžeme uklidit alespoň své nejbližší okolí. A to se stalo. Těšíme se na finiš projektu.

Fotografie

POSLEDNÍ ZVONĚNÍ

Lidský život uteče jako voda. A co teprve život studentský – středoškolský! 27. dubna 2018 jsme se na naší škole rozloučili s třídami 4.A (Veřejnosprávní činnost, Technické lyceum), 4.B (Doprava a logistika) a 2.NA (Podnikání). Žáci vlastně zažili poslední společné chvíle se svými spolužáky, a to při rozdávání výročního vysvědčení. Ne všichni se sebou byli spokojeni, ale řadě z nich to nezkazilo možnost si užít posledního zvonění. Přestrojeni za policisty, jeptišky, piráty, děvčata s výrazně mužskými rysy , Spidermana, osla či koně, princeznu a řadu dalších profesí se žáci přišli rozloučit. Někteří měli vtipné říkanky, všichni dělali náležitý hluk, popisovali tváře a části těla žáků čekatelů, svých mladších spolužáků. Do tříd vhazovali bonbóny a občas zavoněla i „kvalitní“ vůně. Ale to vše přece k poslednímu zvonění patří. Co dodat? Popřát. Všeho dobrého vrchovatě, ale nejdříve notnou dávku ŠTĚSTÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ.

Fotografie

A jsme skoro na konci školního roku. 13. června se už v myšlenkách těšíme na prázdniny, zážitky, brigády, ale i ve škole můžeme ještě zažít něco neobvyklého. Uspořádejme „Den hudby“, kdy školní rozhlas lze použít i k něčemu jinému, než jen ke školnímu hlášení. Sestavte si ten nejlepší playlist pro školní přestávky, vyberte mezi sebou spolužáka za DJ a nudit se rozhodně nebudete.

Další informace o projektu získáte na https://schoolsunited.cz/projekt-hrda-skola a nebo se přidejte na facebook, ať vám žádná událost neunikne.

Seznam akcí

Pravidla soutěže


Zřizovatel:


tel. 326 330 491, fax. 326 330 447
skola@odbskmb.cz

Kontaktní adresa

Střední odborná škola a Střední odborné učiliště,
Mladá Boleslav, Jičínská 762
se sídlem Jičínská 762, 293 01 Mladá Boleslav