Do pracovního poměru přijmeme učitele zaměření ELEKTRO - viz informace ZDE  

Aktivity v oblasti prevence

Vážení rodiče, milí žáci,
v předchozích měsících jsme v naší škole zrealizovali plánované preventivní akce, které bych chtěla touto cestou zrekapitulovat a krátce zhodnotit.

  • V březnu se žáci maturitních ročníků zúčastnili vzdělávacího pořadu o holokaustu s názvem „Nicholas Winton – Síla lidskosti“. Nejprve zhlédli zajímavý a velmi působivý dokument a následně mohli debatovat o tématu s dramaturgem filmu. Velkým přínosem pro žáky bylo především to, že si mohli uvědomit, jak důležité hodnoty, které bychom měli ctít v každé době, jsou empatie, slušnost, skromnost, cílevědomost a rozhodnost.
  • V dubnu do naší školy přijeli zástupce Věznice Jiřice spolu s jedním odsouzeným, kteří žákům třetích ročníků přiblížili vězeňské prostředí. Následnou otevřenou besedu s odsouzeným studenti nejvíce ocenili.
  • V květnu se uskutečnila pro žáky učebních oborů zajímavá beseda s elitním kriminalistou plukovníkem Mgr. Lottesem, který byl v roce 2016 uvedený do Síně slávy Policie ČR za svůj celoživotní boj proti zločinu. Podílel se mimo jiné na vyšetřování řady známých zločinů, např. Heparinový vrah, manželé Stodolovi, Ivan Roubal, Orlické vraždy. Žáci se tak mohli dozvědět spoustu důležitých a zajímavých informací, beseda byla obohacena také o některé fotografické materiály.

A co nás ještě do konce školního roku čeká?

  • Připravujeme preventivní akci s policistou panem Kubalou, která bude zaměřena na šikanu, kyberšikanu a trestněprávní odpovědnost mladistvých.
  • V posledních červnových dnech plánujeme uskutečnit projekty zaměřené na další nežádoucí jevy.

Závěrem mi dovolte, abych Vám všem popřála pohodové letní dny a všem žákům školy i kolegům hezké prázdniny.

Mgr. Dana Balounová, v.r.
školní metodik prevence

foto
foto
foto
foto

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka školy
Virtuální prohlídka školy
Virtuální prohlídka domova mládeže
Prohlídka Domova mládeže

Sociální sítě

Kde nás najdete

Kde nás najdete